Doświadczenie

Od 2007 roku mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma firmami wykonując dla nich tłumaczenia ustne
i pisemne oraz przekłady literatury angielskiej i amerykanskiej: 

Czytam i mówię po polsku – księgarnia internetowa, Wydawnictwo Akapit-Press, Łódź, Polska; Wydawnictwo Esprit, Kraków, Polska; Wydawnictwo Dreams, Rzeszów, Polska; Wydawnictwo Illuminatio, Białystok, Polska; Alexika Ltd, Ilkley, Wielka Brytania; Bhasha Translation Service, Bradford, Wielka Brytania; West Yorkshire Pension Fund, Bradford, Wielka Brytania; Jacek & Sławek Karkonoskie Smaki Limited, Bradford, Wielka Brytania.

Współpracowaliśmy również z samorządami lokalnymi, kancelariami notarialnymi, sądami rodzinnymi, instytucjami zdrowia publicznego, poradniami zdrowia psychicznego oraz agencjami marketingowymi.

Kursy specjalistyczne

Tytuł: Magister, kierunek: Studia Tłumaczeniowe, University of Birmingham, Birmingham, Wielka Brytania.

Tytuł: Licencjat, kierunek: Zarządzanie i Marketing, Zarządzanie w Mediach, Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University, Nowy Sącz, Polska.

Psychologia w mediach, studia podyplomowe, Uniwersytet Warszawski, Warszawa, Polska.

Metropolitan Police Test (MET Test), The Chartered Institute of Linguists; West Yorkshire Police - Interpreting Scheme, Wielka Brytania (policyjny i sądowy kurs dla tłumaczy).

Diploma in Public Service Interpreting (DPSI), English Law Option, The Chartered Institute of Linguists; Bradford College, West Yorkshire, Wielka Brytania.

Przekłady Literackie


ZAGINIONA
Sophie McKenzie

Wydawnictwo AKAPIT PRESS Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: Maj 2010

„Zaginiona” to trzymająca do końca w napięciu powieść dla młodzieży, której bohaterka Lauren, adoptowana jako dziecko, jest spragniona wiedzy na temat swojej tajemniczej przeszłości.

Kiedy odkrywa, że mogła zostać odebrana swojej prawdziwej amerykańskiej rodzinie, jej dotychczasowe życie staje się jednym wielkim oszustwem.

Dlaczego nikt nie chce odpowiedzieć na jej pytania? W jaki sposób ma odnaleźć biologicznych rodziców? Czy jej przybrani rodzice są odpowiedzialni za jej porwanie?

Lauren ucieka z domu. W poszukiwaniu prawdy naraża się na wiele niebezpieczeństw, by odkryć, że ci, którzy ją porwali, są gotowi zrobić wszystko, byle prawda nie wyszła na jaw.


WIĘZY KRWI
Sophie McKenzie

Wydawnictwo AKAPIT PRESS Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: Październik 2010

Kiedy Theo odkrywa, że jego ojciec, uchodzący za zmarłego, jednak żyje, podejmuje decyzję, by go odnaleźć.

Trop prowadzi do zakompleksionej Rachel borykającej się z wieloma problemami, musi np. radzić sobie z rodzicami, którzy nieustannie porównują ją do jej dawno zmarłej idealnej siostry. 

Kiedy Rachel i Theo zostają zaatakowani przez członków RAGE
– stowarzyszenia ekstremistów występującego przeciwko inżynierii genetycznej, z pomocą przychodzą im jacyś wpływowi nieznajomi, zabierając ich do tajemniczej osobistości. 

Tam Rachel i Theo odkrywają swoje prawdziwe oblicza, ujawniona zostaje ich prawdziwa tożsamość, która miała wpływ na ich przeszłość, zaważyła na teraźniejszości oraz zmieni całe ich przyszłe życie…


JAK ZDOBYĆ DZIEWCZYNĘ
Sophie McKenzie

Wydawnictwo AKAPIT PRESS Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: Luty 2011

Pierwsza część serii "WSZYSTKO O EWIE”.

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co tak naprawdę siedzi w głowie chłopaka?  

Luke poznaje Ewę na pogrzebie swojego taty. Jest nadzwyczajna
– i może być może jest idealną szansą na oderwanie się od pokręconego życia w otoczeniu kochanej rodzinki. 

Jest tylko jeden mały problem – ona ma już faceta i zdaje się w ogóle nie zauważać Luke’a. Mimo to Luke nie zamierza odpuścić sobie tak łatwo. Kiedy na przyjęciu spotyka Ryana, dowiaduje się o sześciu gwarantowanych metodach na zdobycie każdej dziewczyny.
Luke postanawia je wypróbować…


TROJE TO JUŻ TŁUM
Sophie McKenzie

Wydawnictwo AKAPIT PRESS Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: 22 kwiecień 2011

Druga część serii "WSZYSTKO O EWIE".

Kiedy dwoje jest dla siebie stworzonych… 

Luke i Ewa przygotowują się do pierwszych wspólnych wakacji w Hiszpanii. Problem w tym, że spędzą je w towarzystwie ojca Ewy, który jest właścicielem pensjonatu, w którym się zatrzymają. 

Już od pierwszych chwil Luke uświadamia sobie, że niekoniecznie wszystko będzie szło według jego planu… Ojciec Ewy traktuje swoją córkę jak małą księżniczkę – i jeśli Luke miał nadzieję na jakieś letnie szaleństwo z Ewą, to jej ojciec z pewnością je uniemożliwi.

Luke i Ewa coraz więcej czasu spędzają osobno niż razem – z fatalnymi konsekwencjami dla nich obojga...


OKUP
Sophie McKenzie

Wydawnictwo AKAPIT PRESS Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: Kwiecień 2012

Dalsze losy bohaterów bestseleru „Więzy krwi”.

Teo i Rachel zostają rozdzieleni i przeniesieni wraz z rodzinami do zupełnie nowych miejsc. Żyją teraz tysiące mil od siebie. Kontaktują się ze sobą regularnie − wyłącznie za pomocą internetu. 

Pewnego dnia Rachel nie pojawia się na czacie. Niedługo potem Teo czyta relację naocznego świadka o samobójstwie nastolatki. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o Rachel. Teo, podejrzewając najgorsze, rusza przez Atlantyk do Szkocji, by odnaleźć dziewczynę. 

Wszystkie ślady prowadzą go do tajemniczego labolatorium Elijaha, genetyka geniusza. Teo i Rachel odkryli, że są pierwszymi na świecie sklonowanymi ludźmi. Dokonał tego Elijah Lazio. Teo dowiaduje się, że nie tylko jest klonem swego stwórcy, ale także, że niegodziwy genetyk planuje zastąpić własne niewydolne serce jego młodym sercem, doskonale genetycznie dopasowanym.

Teo i Rachel ukrywają się tak przed Elijahem, jak i Niezależną Armią Występującą Przeciwko Inżynierii Genetycznej (RAGE) − grupą ekstremistów, która nie cofnie się przed nikim i niczym, by zniszczyć najmniejsze nawet ślady eksperymentów Elijaha, a przede wszystkim
same klony.


JEDNA JEDYNA
Sophie McKenzie

Wydawnictwo AKAPIT PRESS Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: Maj 2012

Trzecia i ostatnia część serii „Wszystko o Ewie”.

Teraz, kiedy Luke i Ewa muszą mieszkać z dala od siebie, jest więcej zamieszania, niż wtedy, kiedy byli razem. Czy ich miłość jest wystarczająco silna, aby przetrwać taką próbę?

Jonno, ojciec Ewy, wysłał córkę do szkoły w Hiszpanii, aby trzymać ją z dala od Luka. Ten z kolei, samotny i niepewny co do dalszej przyszłości z Ewą, rzuca się w ramiona kogoś innego... niedługo potem niespodziewanie pojawia się Ewa, pragnąc przejść z ich związkiem do kolejnego etapu. Chce, żeby Luke był jej „pierwszym". Myślała, że będzie dla niego tą jedną jedyną – podczas gdy Luke życzyłby sobie, żeby Ewa istotnie nią była.


POSZUKIWANA
Sophie McKenzie

Wydawnictwo AKAPIT PRESS Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: Październik 2013

Minęły już dwa lata od wydarzeń opisanych w książce pt. „Zaginiona”, ale życie w dalszym ciągu nie rozpieszcza szesnastoletniej Lauren
− presja egzaminacyjna oraz niedawna tragedia rodzinna zbierają obfite żniwo w życiu dziewczyny.

Pewnego dnia biologiczna matka Lauren zabiera swoje córki na wakacje w nadziei, że wspólnie spędzony czas pomoże zacieśnić rodzinne więzi. Niestety, już w pierwszych dniach wypoczynku jedna z sióstr znika w okolicznościach bardzo podobnych do tych, w których zniknęła sama Lauren dwa lata wcześniej. Porywacze żądają ogromnego okupu w zamian za bezpieczny powrót Madison do domu − i grożą, że zabiją dziecko, jeżeli w sprawę zostanie zaangażowana policja.

Czy Lauren zdoła uratować swoją siostrę i spowodować, że koszmar minionych lat nigdy już nie powróci?

Okładka - ZAKLINACZKA KOTÓW

ZAKLINACZKA KOTÓW
Mieshelle Nagelschneider

Wydawnictwo ILLUMINATIO
Data premiery na polskim rynku: Październik 2015

O autorze:

Mieshelle Nagelschneider jest jedną z najbardziej znanych i cieszących się dużą popularnością kocich behawiorystów. Oprócz pracy z tysiącami kocich właścicieli osobiście, przez telefon i on-line doradzała weterynarzom, pomagając im w problematycznych zachowaniach kotów, na które narzekali ich klienci i oni sami.

Klinika − The Cat Behavior Clinic − którą założyła, została otwarta w 1999 roku i obsługuje klientów na całym świecie. Została zaprezentowana w USA Today, Salon.com, Cat Fancy, Real Simple, Martha Stewart Living Radio i Animal Planet Must Love Cats.

Mieszka w Portland, w stanie Oregon, z synem i dziewięcioma zwierzętami: sześcioma kotami, dwoma psami i waranem.

Okładka - NAJPIĘKNIEJSZA CÓRKA BOGA

NAJPIĘKNIEJSZA CÓRKA BOGA
Tasha K. Douglas

Wydawnictwo DREAMS
Data premiery na polskim rynku: Styczeń 2017

Czasami potrzebujesz uścisku taty

Każda dziewczyna chce być kochana i akceptowana zwłaszcza przez swojego ojca. Ale może jest tak, że Twój poświęca Ci za mało czasu. Niezależnie od tego, czy Twój tato jest przy Tobie, czy nie, mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość!

Wszyscy mamy Ojca, który nas kocha… głęboko, bezgranicznie i zawsze. I możesz Go spotkać osobiście – nawet teraz, dzięki tej książce! Pomogą Ci w tym przytoczone historie dziewczyn, takich jak Ty, a także zawarte wskazówki i quizy.

Poznaj więc Ojca, który kocha Cię pełnią Swojego serca, kocha ponad wszystko, i chce Ci towarzyszyć przez całe życie. Jest najbardziej niesamowitym Ojcem, jaki tylko może istnieć! I wiesz co...? Dla Niego zawsze jesteś wyjątkowa!

Okładka - JEZUS MÓWI DO CIEBIE. MÓDL SIĘ I MALUJ!
Okładka - JEZUS MÓWI DO CIEBIE. MÓDL SIĘ I MALUJ!

JEZUS MÓWI DO CIEBIE. MÓDL SIĘ I MALUJ!
Książka do kolorowania dla dorosłych.
Sarah Young

Wydawnictwo ESPRIT Sp. z o.o.
Data premiery na polskim rynku: Październik 2017

Kolorowanie to obecnie jeden z największych trendów. W kolorowaniu najwspanialsze jest to, że jego możliwości są wręcz nieograniczone.

O książce:

Ta jedyna w swoim rodzaju książka do kolorowania i pięknego pisania dla dorosłych zawiera ponad 100 ilustracji do pokolorowania oraz maksym do obrysowania. Książka oferuje ci czas na relaks i rozmyślanie o Słowie Bożym podczas tworzenia pięknych dzieł sztuki. Cytaty z bestsellera nr 1 „Jezus mówi do ciebie” wypełnią te strony motywami dziękczynienia i zawierzenia Panu oraz Pokojem, który tylko Jezus może przynieść. Te motywy są dość rozpowszechnione w Biblii i są istotną częścią bliskiej relacji z Panem. Doświadcz głębszej relacji z Jezusem podczas koncentrowania się na Jego słowach pełnych nadziei, prowadzenia i pokoju.

Okładka - NA DRODZE DZIECIĘCTWA DUCHOWEGO

NA DRODZE DZIECIĘCTWA DUCHOWEGO
Rozważania z duchowości karmelitanek Dzieciątka Jezus
Jerzy Wiesław Dogola OCD

Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Data premiery na polskim rynku: 1996

“Wszystkie dary, nawet te najdoskonalsze, są niczym bez miłości, (…) miłość jest drogą najdoskonalszą, która najpewniej prowadzi do Boga”.

Odkąd Teresa z Lisieux, znana na całym świecie karmelitanka bosa, zdradziła światu sekret swojej „małej drogi”, wielu chrześcijan poszło w jej ślady, doświadczając dobrodziejstwa całkowitego zawierzenia Bożej Miłości. W 24 lata po jej śmierci powstało Zgromadzenie zakonne - Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus - którego Założyciele uznali drogę zawierzenia Miłości Miłosiernej za własną.

Okładka - PODARUJ DZIECKU SZANSĘ NA DWUJĘZYCZNOŚĆ

PODARUJ DZIECKU SZANSĘ NA DWUJĘZYCZNOŚĆ
Przewodnik dla rodziców po dwujęzycznej podróży
Adam Beck

Czytam i mówię po polsku – księgarnia internetowa
Data premiery na polskim rynku: Październik 2020

Chwalony na całym świecie przez rodziców i ekspertów w tej dziedzinie, Maximize Your Child's Bilingual Ability to wyjątkowo inspirujący przewodnik po dwujęzycznej podróży Adama Becka, założyciela popularnego bloga Bilingual Monkeys (http: //bilingualmonkeys.com) oraz tętniącego życiem forum The Bilingual zoo (http: //bilingualzoo.com).

Beck, wieloletni praktyk dwujęzycznego rozwoju dzieci, dzieli się najlepszymi osobistymi doświadczeniami jako wychowawca i rodzic, oferując bogactwo użytecznych porad w tej praktycznej i kompleksowej mapie drogowej prowadzącej do większego sukcesu i radości wychowywania dzieci dwujęzycznych i wielojęzycznych.


Poufność. Każdy dokument czy tekst jest dla nas poufny. To samo dotyczy danych takich jak: nazwiska, adresy i numery telefonów.
Służą one wyłącznie do realizacji zlecenia przez Translations The Polish Guide i nie są nigdy ujawniane, ani przekazywane stronom trzecim.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.